czyli gdzie jest najlepszy widok na austriacką stolicę.

Wiedeń (niem. Wien) to stolica i jednocześnie największe miasto w Austrii. Wiedeń został założony około 500 p.n.e. jako osada celtycka. Jednak dopiero w roku 1918 po zakończeniu I Wojny Światowej stał się stolicą Republiki Austrii.

W mieście Mozarta skupiliśmy się tak naprawdę na dwóch miejscach. Łączy je… panorama stolicy. Zwiedzając korzystaliśmy z metra. Jednak muszę przyznać, że nocą musieliśmy uważać na grupki uchodźców (odwiedziliśmy Wiedeń w listopadzie 2016).

Wiener Riesenrad

Wiedeński Diabelski Młyn to chyba najbardziej rozpoznawalny symbol austriackiej stolicy. Znajdziemy go w wesołym miasteczku w parku Prater. Z tej ponad 100 letniej karuzeli w wysokości ponad 60 metrów rozpościera się widok na całą stolicę. Obecnie do dyspozycji turystów pozostaje 15 gondoli mających kształt wagoników. Niektóre z nich są wyłączone dla turystów i można je wynająć np. na ekskluzywną kolację. Przejażdżka płatna – obrót trwa około 10 minut, więcej na oficjalnej stronie.

Donauturm

Wieża Dunajska to kolejna znana atrakcja austriackiej stolicy. Wieża ma ponad 250 metrów wysokości i powstała w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dla turystów na wysokości 150 m znajduje się platforma widokowa, na którą można dostać się windą. Jest tam restauracja obrotowa, w której skusiliśmy się na coś słodkiego. Wjazd płatny, więcej na oficjalnej stronie.

Osobiście bardziej podobało mi się na Donauturm. Bez tłumów turystów, spokojnie mogliśmy rozkoszować się widokiem 360 stopni. Wiedeń, który nie jest dla mnie spektakularnym miejscem do zwiedzania, pozostawił pozytywne wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *