czyli Boże Ciało 2021

to kolejny długi weekend w gronie przyjaciół z DR’ów. Tym razem kierunek Sudety, a dokładnie Agro-Szyszynka w Jeżowie Sudeckim koło Jeleniej Góry.

Czwartkowej podróży raczej nie chcę wspominać… Jestem po drugiej dawce szczepionki przeciw covid i w połowie trasy do celu dostaję wysokiej gorączki oraz przysłowiowo „ścina mnie z nóg”. Po przyjeździe na miejsce idę od razu spać.

Rankiem w piątek czuję się już poprawnie. Przyjaciele jadą motocyklami na objazdówkę, my na spacerek do Jeleniej Góry.

Jeleniogórski Rynek
Tramwaj z pamiątkami
Jeleń w Jeleniej musi być!

Po południu brakuje nam jednak dwóch kółek, moje samopoczucie się nie pogarsza, dlatego również wyruszamy na odkrywanie nowych miejsc. Organy Wielisławskie, Rzeźba w Wierzbie, Zapora w Pilchowicach oraz trasa DK3 przez Jakuszyce to nasze dzisiejsze punkty.

Jedziemy na Bożociałową Pielgrzymkę
Organy Wielisławskie
Rzeźba w Wierzbie
Zapora w Pilchowicach
DK3 Jakuszyce – foto MotoKadr.com

Sobota jest dniem bardzo szczególnym. Jedziemy odwiedzić z okazji Dnia Dziecka dzieciaki z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Wierzbicach. To były moje pierwsze odwiedziny w tym miejscu. Miejscu, w którym niepełnosprawne i mocno doświadczone przez życie dzieci znajdują opiekę. Wielkie uznanie dla Sióstr Józefitek, które ofiarują dzieciakom czas i ogrom miłości. Na miejscu było więcej motocyklistów oraz quadowcy – zorganizowano przejażdżki naszymi maszynami, a Siostry, nam – gościom przygotowały poczęstunek. Uśmiech i radość dzieci – bezcenne.

W drodze do Wierzbic
Przejażdżki z dzieciakami
Malownicza trasa powrotna

Sobotni wieczór to niespodzianka dla Mariusza. Jutro są Jego 40 urodziny, więc dzięki pomocy Andzi zamówiłam motocyklowy tort w Cukierni Bristolka (polecam!), który odebrali Jasiu z Ulą (jedyni samochodziarze w naszej grupie). Życzeniom i toastom nie było końca. A w niedzielę – do domu…

Sto lat solenizantowi!
Najmłodszy urodzinowy gość – Alusia
40 lat minęło…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *