Rozpoczęcie sezonu 2016 w BMW Sikora w Bielsku-Białej

Organizowany corocznie przez bielski salon BMW Sikora event, cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Z uwagi na brak BMW R1200 RS do jazdy testowych, a pozostałe modele Mariusza nie bardzo interesowały, więc zapisaliśmy się na Slingshot Polarisa.

Okazuje się, że Polacy uznali to cudeńko za motocykl i do jazdy należy założyć kask oraz posiadać prawo jazdy kategorii A (pomimo że w wielu krajach Unii stosuje się przepisy dotyczące samochodów).

Bolid jest dwuosobowy, a organizatorzy zastrzegli, że drugą osobą towarzyszącą podczas jazdy będzie osoba z salonu. Jako pierwszy pojechał Mariusz. Oczywiście jako kierowca tego bolidu. W następnej kolejności ja jako pasażer. Tak jak napisałam – kask na głowę i … na tym podobieństwo do jazdy motocyklem się kończy. Bolid posiada pasy bezpieczeństwa, pedał gazu, hamulca i sprzęgła, skrzynię biegów, a nawet hamulec ręczny. Przedstawiciel organizatora przewiózł mnie po starej części Bielska oraz po pobliskiej „S”-ce. Nie powiem – jest moc – przy przyśpieszeniu czuć te 173 KM. Oczywiście czerwony trójkołowiec zwracał ogromną uwagę, a ja czułam się trochę jak gwiazda 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *