Nie wiem jak u Was, ale u nas w czasie sezonu motocyklowego zawsze był problem „logistyczny” z kaskami i ciuchami na moto…

 

Po pierwsze: dwa kaski w naszym przypadku zajmują sporo miejsca w szafie, o kurtkach i reszcie ciuchów nie wspomnę. Po drugie nieporęcznie się nam je wyciąga z górnych półek i zanosi do garażu, w którym stoi motocykl i z którego wyjeżdżamy w nasze wycieczki. A szczególnie podczas weekendu czy w tygodniu, w którym dużo lub codziennie jeździmy Zawsze obładowani kaskiem, kurtką pod pachą i jakimiś tobołkami wychodziliśmy z mieszkania i tak też wracaliśmy.

 

Stąd pomysł na dedykowaną motocyklistom półkę / wieszak motocyklisty. O tyle fajne rozwiązanie, że pomieści dwa kaski, posiada również dwie półeczki na np. rękawice czy bandamki oraz szynę do zawieszenia wieszaka z kurtką. Półka okazała się bardzo solidna, wytrzymuje ciężar dwóch kurtek i kasków, rękawiczek itp. Dodatkowo uważam za atut tego rozwiązania w porównaniu z tradycyjnymi wieszakami motocyklisty znanymi z np. kabin toalet stacji Lotosu (czyli taki pałąk na który wkładało się kask), że to rozwiązanie nie ugniata nam wyściółki kasku w środku, co przy dłuższym „leżakowaniu” kasku oznaczało by odkształcenia.

 

P.S. Opisywana powyżej półka / wieszak motocyklisty, a także wiele innych gadżetów przydatnych każdemu motocykliście można nabyć w sklepie internetowym Maniacy Motocykli (link tutaj).