czyli Shadowisko bis 2014 w Białobrzegach

Wyczekiwane Shadobisko tym razem odbywa się w województwie mazowieckim nad Jeziorem Zegrzyńskim. Miejsce zlotu to WDW Rynia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona – nie wiedziałam, że niedaleko stolicy są takie ładne tereny.

Na miejsce przyjeżdżamy już w piątek rano. Mamy trochę czasu by rozejrzeć się po okolicy i pospacerować wzdłuż jeziora. Jako że jest to ośrodek wojskowy – na bramie stoi strażnik, a gdzieniegdzie można znaleźć pozostałości po sprzętach wojskowych np. wrak samolotu… Wieczorem, gdy praktycznie wszyscy uczestnicy już przybyli, rozpoczyna się tradycyjne powitanie przez Władze Stowarzyszenia oraz biesiada do późnych godzin nocnych. Pogoda dopisuje, jest ciepło, a kilku śmiałków odważyło się na nocowanie w namiotach.

W poniedziałek spragnieni wrażeń i poznania/zwiedzenia nowych miejsc wyruszamy na Twierdzę Modlin. W fortyfikacjach tych kręcono wiele filmów – np. C.K.Dezerterzy. Widok z wieży cytadeli ukazuje widok zbiegu rzek Wisły i Narwi. Teren do zwiedzania jest ogromy – można tutaj spędzić bardzo przyjemnie i ciekawie dużo czasu – co też robimy. Po południem na ośrodku rozpoczynają się konkursy. Niestety nie nadaję się do łapania jajek… – lepiej już niech robię zdjęcia i później z nich filmiki 😉 Wieczorny konkurs na motocykl zlotu wygrywają ex aequo Johan i Zenek.

W niedzielę w drodze powrotnej postanawiamy „odprowadzić” Dorotę z Zenkiem do Łowicza. Tam też odbywa się miejscowy festyn, więc robimy sobie krótki przystanek na posiłek i regenerację sił.

oficjalne zdjęcie zlotowe – fot. Kali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *