Interkom marki Nolan model B901R przeznaczony do kasków marki Nolan, w moim przypadku do modelu topowego N100-5.

 

Zakupiony w kwietniu 2019 r. zastąpił wysłużony B1, który miałem od 5 lat. Zmiana kasku z modelu N90.2 na nowszy N100-5 wiązała się ze zmianą interkomu (poprzedni nie pasował). Początkowo zakupiłem model B1.4, ale nie chciał się sparować z tym samym modelem w kasku żony. Po wielu przymiarkach (testowałem łącznie 3 zestawy B1.4) i próbach na żywo w sklepie sparował się dopiero model B901R.

 

Interkom przetestowany w czasie majówki we Francji na trasie nie sprawiał żadnych problemów, bez trudu wytrzymuje całodniowe wycieczki. Bez problemu paruje się z modelem B1.4 w kasku plecaczka, a także telefonem po bluetooth. Jakość połączeń bardzo dobra, odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych na wysokim poziomie, także podczas wyższych prędkości.

 

Dużym zaskoczeniem są słuchawki i wydobywający się z nich dźwięk, który w porównaniu do modelu B1, jest mega czysty. Słuchanie muzyki z wbudowanego radia z rds czy po połączeniu bluetooth to czysta przyjemność dla ucha oraz relaks przy dłuższych przelotach.

 

Ogólnie produkt godny polecenia. W trakcie testów postaram się na bieżąco pisać jak coś się zmieni w mojej opinii.